Dalaman Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Dalaman tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Dalaman ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Dalaman tanıtım sayfası.
 
 
Dalaman Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Muğla'nın turistik ilçelerinin ilk sıralarında yer alan Dalaman, huzurlu atmosferinin doğaya karıştığı ve deniziyle, havasıyla keyifli bir tatil geçirmek isteyenlerin ilgi gösterdiği noktalardan biridir.

Dalaman tarihle doğanın birleştiği, gezilecek yerleriyle keyifli bir keşif noktasıdır. Bölge, Muğla il merkezine yaklaşık 85 kilometrelik bir mesafede yer alır. Her köşesi farklı bir güzellik sunan Dalaman'da gezilecek çok nokta bulunuyor.

Antik kentlerle, akarsularla, tekne turlarıyla dolu dolu bir tatil istiyorsanız Dalaman'da düşlediğiniz tatili gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfamızda sizlere Dalaman'da gezmenizi önerdiğimiz yerlerden bahsedeceğiz. İşte Dalaman'ın görmenizi tavsiye ettiğimiz yerleri:

Koylar – Plajlar: Fethiye'den kalkan teknelerle ulaşılan Gökgemile Koyu, benzersiz bir doğaya hakimdir. Koya, Hamam Koyu'ndan yürüyerek de ulaşmanız mümkün. Yeşil bir tabiatın sarıp sarmaladığı koy, gezilmeye değer bir güzelliğe sahip. Gökgemile Koyu'na gittiğinizde denizin tadını çıkarmayı, kızgın kumsallarda güneşlenmeyi sakın ihmal etmeyin. Aynı zamanda Sarsıla Koyu, Ekincik Koyu ve Sarıgerme Plajı'da keyifli bir gün geçirmenizi saplayacak gezi noktaları arasındadır.

Dalaman Çayı: Bölgede rafting denince akla ilk gelen yer Dalaman Çayı'dır. Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından bir an olsun kurtulmak için Dalaman Çayı'na gidebilir ve keyifli bir raftingle hem serinleyebilir hem de adrenalin dolu dakikalar yaşayabilirsiniz.

Telmessos Kaya Mezarları: Telmessos Antik Kenti'nin ünlü kaya mezarları kesinlikle gezmeniz gereken yerler arasında olmalı. antik bir yerleşim alanı olan ve yüzyıllar öncesine ait olan bu kaya mezarları sadece yerli değil, yabancı turistlerin de yoğun ilgisini görmektedir. Gezi listenize dahil etmenizi önerdiğimiz Telmessos Kaya Mezarları keyifli bir gezi olacak sizler için.

Letoon Antik Kenti: Eğer özel aracınızla tatile çıktıysanız, Fethiye'nin Kumluova beldesinde bulunan Letoon Antik Kenti'ni ziyaret edebilirsiniz. mitolojik bir efsaneye sahip olan antik kentte birçok kalıntı bulunuyor. Üstelik kalıntılar sağlamlığıyla görülmeye değer nitelikte. Kent, özellikle din ve politika açısında önemli bir yerleşim alanı olmuş.

 
 
 

Dalaman Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Dalaman için bir öneri ekleyin
Gökgemile Koyu
Gökgemile Koyu
Muğla'nın birbirinden güzel koylarına ve plajlarına ev sahipliği yapan Kapıdağ Yarımadası, tatilcilerin vazgeçilmez bölgelerinden biridir. Şimdi sizlere, bu yarımadanın benzersiz noktalarından birini tanıtacağız. Gökgemile Koyu'nu... Eğer bu bölgede tatil yapmayı [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 25 Şubat 2013, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
Sarıgerme Plajı
Sarıgerme Plajı
Türkiye'nin en temiz kumsallarından biridir Sarıgerme Plajı. Muğla'nın sınırları içerisinde yer alır ve burası adeta gizli kalmış bir cennettir. Çam ormanları arasında kendini gösteren Sarıgerme Plajı, kadife gibi kumsalıyla da [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 5 Kasım 2012, Pazartesi - Yorum Sayısı : 1
Sarsıla Koyu
Sarsıla Koyu
Muğla'da mavi yolculuk yaprak tatilini geçirenlerin uğrak yerlerinden biridir Sarsıla Koyu. Doğanın içinde sessizce yerini almış olan Sarsıla Kanyonu, çam ağaçlarıyla ve incecik kumsalıyla uzaktan davet eder tüm yatları, tekneleri. [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 27 Eylül 2012, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Dalaman Çayı
Dalaman Çayı
Gülhisar'ın güneyinde, Yeşilgül Dağı'nın kuzeyinde olan Dalaman Çayı, Akdeniz havzasının akarsularından biridir. Bu bölgedeki, özellikle Eşler Dağı'ndan gelen küçük çaylarla birleşen Dalaman Çayı, bazı bölgelerde dar ve derin vadilerin [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 6 Haziran 2012, Çarsamba - Yorum Sayısı : 0
 
 
Peki Dalaman hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Marmaris Otelleri ve otel fiyatları için tıkla, yorumları oku, otelini seç!

Kaş Otelleri ve otel fiyatları için tıkla. Yorumları oku, otelini bul.

Eşsiz bir doğada tatil yapma fırsatı için Fethiye Otelleri sayfamızı inceleyin.

Seyahat Tüyoları